Drukuj

Bezpłatne szkolenia instalatorów paneli fotowoltaicznych

W ramach projektu „Zielona energia szansą na rozwój miejsc pracy w województwie dolnośląskim”, Technika i Bezpieczeństwo Sp. z o.o. serdecznie zaprasza na

BEZPŁATNE SZKOLENIA INSTALATORÓW PANELI FOTOWOLTAICZNYCH.

Kurs obejmuje projektowanie, optymalizację i montaż paneli fotowoltaicznych. Zajęcia kończą się egzaminem teoretycznym i praktycznym, po którym uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

Dla uczestników kursu - kurs SEP do 1kV wraz z egzaminem.

Miejsca zajęć:


Szkolenia odbywają się okresie wrzesień 2013 – październik 2014, w ramach indywidualnych grup szkoleniowych, liczących po ok. 15 osób. Szkolenie trwa ok. 10 weekendów dla każdej grupy.
Szkolenie adresowane jest do pracowników mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę oraz do osób samozatrudnionych z województwa dolnośląskiego. Działalność musi być związana z budownictwem (sekcja F PKD), wytwarzaniem energii elektrycznej (sekcja D PKD) lub architekturą (dział 71 PKD). Szkolenia są skierowane do osób posiadających wykształcenie co najwyżej średnie.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://zpfeo.org.pl/dokumenty/aktualnosci/24032014/zielona_energia.PNG

 

 

Fotowoltaika jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin technologii. Zjawisko to  polega na przetwarzaniu promieni słonecznych w prąd elektryczny.  Większość polskich firm dopiero od kilku lat zaczyna zajmować się tą tematyką.  Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Energii Odnawialnej (IEO) rok 2012 przyniósł znaczne ożywienie na rynku fotowoltaicznym. W perspektywie najbliższych lat, aż do 2020 roku, nasz kraj pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków dla tego obszaru działalności.

W związku z tym firma Technika i Bezpieczeństwo Sp. z o.o. wyszła z inicjatywą wsparcia tego sektora w regionie dolnośląskim.
W ramach szkolenia przewidziano 76 godzin zajęć teoretycznych (w formie wykładów, ćwiczeń teoretycznych, warsztatów komputerowych) oraz 60 godzin zajęć praktycznych (w formie warsztatów w budynkach wyposażonych w instalacje solarne).

 

Ramowy program szkolenia obejmuje:


Osoby zainteresowane odbyciem szkolenia prosimy o kontakt:
Tel. 501-068-592 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Biuro projektu: Technika i Bezpieczeństwo
Ul. Robotnicza 40, 53-608 Wrocław


Organizator: TECHNIKA I BEZPIECZEŃSTWO Sp. z o.o.

Firma o ponad 10-letnim doświadczeniu w doradztwie biznesowym oraz w realizacji usług szkoleniowych dla pracowników i właścicieli przedsiębiorstw z terenu całej Polski. Firmę charakteryzuję indywidualne podejście do klienta oraz zespół profesjonalnej kadry szkoleniowej.