<

Dołącz do Nas

 

Dowiedz się jak zostać Członkiem ZP FEO

Konferencje

PDFDrukujEmail

Około 120 osób uczestniczyło w 63 spotkaniu Forum „Energia – Efekt – Środowisko” na którym zostały zaprezentowane: "Założenia krajowej mapy drogowej dla rozwoju mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii do 2020 roku".

czwartek, 26 września 2013 10:35

Około 120 osób uczestniczyło w 63 spotkaniu Forum „Energia – Efekt – Środowisko” na którym zostały zaprezentowane: "Założenia krajowej mapy drogowej dla rozwoju mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii do 2020 roku". Projektu opracowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) przy współpracy ze Związkiem Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej (ZP FEO). W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele: Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki, Związku Banków Polskich i banków, samorządów, wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki, nauki i techniki, firm energetycznych, agencji poszanowania energii, firm konsultingowych, izb gospodarczych oraz przedsiębiorcy. Licznie reprezentowane były również środki społecznego komunikowania, w tym telewizje internetowe. Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej Grzegorz Wiśniewski w kilkudziesięciu minutowej prezentacji (o tytule j.w.) przedstawił wyniki realizacji projektu.

Więcej…

 

PDFDrukujEmail

Potrzebujemy ustawy o odnawialnych źródłach energii ! - podsumowanie Spotkania Klubowego Członków i Sympatyków Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej oraz Zaproszonych Gości

Poprawiony: piątek, 28 grudnia 2012 21:08 poniedziałek, 03 grudnia 2012 23:47

Podsumowanie Spotkania Klubowego
Członków Związku Pracodawców
Forum Energetyki Odnawialnej

20 listopada 2012, targi Poleko, Poznań

 

W dniu 20 listopada 2012r. w Poznaniu, podczas targów Poleko, odbyło się Spotkanie Klubowe Członków i Sympatyków Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej oraz Zaproszonych Gości. Program spotkania został podzielony na trzy części: spotkanie wewnętrzne dla Członków Związku, spotkanie w gronie zaproszonych Gości oraz część trzecia – koktajlowa mającą na celu zachęcenie do swobodnych rozmów biznesowych. W spotkaniu wzięło udział ponad 120 osób. Spotkanie poprowadził Pan Grzegorz Wiśniewski - Prezes ZPFEO/IEO. Wszyscy członkowie Związku podkreślali jak bardzo ważnym elementem w ich dalszej działalności jest ustawa o odnawialnych źródłach energii i zarazem zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z spowolnienia prac nad jej przygotowaniem. Członkowie zadeklarowali gotowość do włączenia się do wspólnych działań na rzecz promocji projektu ustawy OZE i wyrazili zadowolenie z obecnego kształtu ustawy OZE.

Więcej…

   

PDFDrukujEmail

Spotkanie Klubowe Członków i Sympatyków Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej oraz Zaproszonych Gości, 20 listopada, Poznań, targi Poleko

niedziela, 25 listopada 2012 22:04

Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej (ZP FEO) organizuje w dniu 20 listopada br. podczas targów POLEKO w Poznaniu spotkanie okolicznościowe dla Członków Związku i zaproszonych Gości. W spotkaniu wezmą udział m.in.: Dyrekcja Międzynarodowych Targów Poznańskich/POLEKO, Posłowie i Senatorowie, zaproszeni przedstawiciele instytucji rządowych, dziennikarze oraz sympatycy Związku. Okazją do spotkania jest podsumowanie prac nad projektem ustawy o OZE w resorcie gospodarki oraz na forum rządowym, przed skierowaniem (lub bezpośrednio po skierowaniu) projektu regulacji do Laski Marszałkowskiej. ZP FEO przygotował własne założenia do ustawy OZE, które mieliśmy przyjemność przedyskutować i przekazać Ministerstwu Gospodarki rok temu na konferencji w Warszawie oraz ZPFEO brało aktywny udział w konsultacjach prowadzonych przez Ministerstwo Gospodarki wspierając w szczególności rozwiązania służące w energetyce prosumenckiej i nowym technologiom OZE.

Więcej…

   

PDFDrukujEmail

"Biznes i przemysł dla zielonej gospodarki", Warszawa, 26.10.2011r.

Zapraszamy do udziału w konferencji – Biznes i przemysł dla zielonej gospodarki, która odbędzie się 26 października o godz. 12:00 podczas targów RENEXPO, przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie.  Celem konferencji jest nie tylko inauguracja działań ZP FEO – zaprezentowanie misji i priorytetów działalności, co chcielibyśmy uczcić lampką szampana, ale też:

  • prezentacja przygotowanych przez nas we współpracy z PKPP Lewiatan „Czarnej listy barier w energetyce odnawialnej”,
  • doskonałym uzupełnieniem tej tematyki będzie przedstawienie także założeń ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz roli funduszy ekologicznych we finansowaniu energetyki odnawialnej i ich skuteczności w wsparciu sektora energetyki odnawialnej.

Więcej…

   
template joomla 1.7

Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej tel.: +48 22 825 46 52, e-mail: zpfeo@zpfeo.org.pl